Головна Реєстрація
Про концерн Shell
Мастильні матеріали для легкових автомобілів
Мастильні матеріали для комерційного транспорту
Мастильні матеріали для промисловості
Довідкова інформація
Статті
Історія компанії


Більше півтора століть назад, в 1833 році, англійський купець Маркус Семюел - старший відкрив невеликий магазин у Лондоні й став торгувати екзотичними штучками, серед яких були скриньки, прикрашені морськими раковинами. Черепашка (shell) стала згодом символом відомого в усьому світі концерну Шелл. Сьогодні червоно-жовта черепашка - емблема Шелл - зареєстрована як товарний знак у більш ніж 160 країнах світу.


Концерн Ройял Датч/Шелл був утворений в 1907 році шляхом злиття голландської компанії "Ройял Датч Петролеум Компані" і англійської "Шелл Транспорт енд Трейдинг Компані Лімітед" із частками 60:40 відповідно. Перша компанія була створена в 1890 році й займалася розробкою нафтових родовищ у Вест-Індії й на Суматрі. Друга компанія, створена в 1897 році Маркусом Семюелем, торгувала нафтою й гасом, значна частина якого надходила з Батума й відправлялася через Суецький канал на Далекий Схід. У результаті об'єднання виник найбільший у світі концерн, що має дві штаб-квартири - у Лондоні й Гаазі.

Слідом за злиттям пішов період росту - приєднувалися нові джерела сировини, будувалися великі переробні заводи. В 1907-1914 роках були придбані права на видобуток нафти в ряді країн, у тому числі й у Росії. Перша світова війна, що почалась в 1914 році, змусила Шелл призупинити пошуково-розвідувальні роботи й розробку родовищ у ряді країн, відкласти введення в експлуатацію нових НПЗ. Однак накопичений концерном виробничий потенціал дозволив у післявоєнні роки досить швидко відновити упущене. Більше того, в 1929 році Шелл зробив перші кроки в новому для себе секторі - нафтохімії.

Під час Другої світової війни концерн активно співпрацював із країнами антигітлерівської коаліції, у тому числі - з Радянським Союзом, забезпечуючи безперебійні поставки нафтопродуктів і авіаційного гасу.

Після закінчення Другої світової війни Шелл відновлює зруйновані виробничі потужності, домагається росту обсягів видобутку й реалізації продукції. В 50-60 роки в умовах інтересу, що пробуджується, до використання газу група компаній під керівництвом концерну Шелл починає експлуатацію одного з найбільших у світі родовищ природного газу Гронинген у Нідерландах. В 60-70 роки в експлуатацію вводяться ряд родовищ нафти й газу на шельфі Північного моря. В 70-і роки Шелл став одним з піонерів великомасштабних проектів по скрапленню природного газу і його транспортуванню танкерами на більші відстані. Виросли й масштаби хімічного виробництва, доходи від якого до кінця 80-х років становили до чверті всіх сукупних доходів Шелл.

В 90-і роки до основних видів діяльності Шелл, традиційно зв'язаним з вуглеводнями, додався новий - використання поновлюваних джерел енергії. Саме цей напрямок може стати головним для Шелл до середини XXI сторіччя.

Структура концерну Шелл

"Ройял Датч Петролеум Компані" і "Шелл Транспорт енд Трейдинг Компані" є так званими "материнськими компаніями". Вони не ведуть виробничої діяльності й не входять до складу концерну. Торгівля їхніми акціями ведеться на біржах 8 європейських країн і США. "Материнські компанії" володіють акціями холдингових компаній концерну - голландської "Шелл Петролеум Н.В." і англійської "Шелл Петролеум Компані Лімітед", причому "Ройял Датч Петролеум Компані" належать 60%, а "Шелл Транспорт енд Трейдинг Компані" - 40% акцій холдингових компаній. У свою чергу холдинговим компаніям належать усі акції в сервісних компаніях, а також, прямо або побічно, уся частка концерну Шелл у виробничих компаніях, крім компаній, що належать "Шелл Петролеум Інк.".

Оперативне керування концерном на вищому рівні здійснюється Комітетом керуючих директорів, який відповідає за стратегічне планування й визначення політики концерну. Комітет керуючих директорів виступає гарантом репутації Шелл в усьому світі.

Copyright © 2008-2015 ТзОВ "ГАЛ ПАП ПЛЮС"
sites creating by Nichol